Magazín

4 bylinky pre lepší spánok

4 bylinky pre lepší spánok

Prebudenie bez energie. Každý z nás si tým už prešiel. Bolo to kvôli blížiacej sa skúške? Alebo len večer proste nemôžeš zaspať a v noci sa akurát neustále prevaľuješ? Či už tak alebo onak, niečo je zle, ak sa ráno necítiš „nabito“. Oddych je dôležitý a bez neho by naše telo skolabovalo na vyčerpanie. Čo, ale robiť, keď je tvoj spánok nekvalitný? Prvý krok máš za sebou, začal si to riešiť a čítaš práve tento článok. Ďalej môžeš vsadiť na naše rady a vydať sa s nami na cestu zdravého bdenia.

MEDOVKA LEKÁRSKA (Melissa officinalis)

Správna babka bylinkárka odporučí na nespavosť práve túto zázračnú bylinku. Medovka má totiž hneď niekoľko blahodarných vlastností, ktoré pôsobia priaznivo na ľudský organizmus. V prvej rade má upokojujúce účinky, znižuje krvný tlak a spomaľuje srdečný tep. Okúzli Vás tiež svojou citrónovou vôňou a naviac dobre chutí. Užíva sa práve na podporu spánku, ale taktiež pri úzkostiach a psychických poruchách.

CHMEĽ (Humulus lupulus)

Možno poznáš ten pocit, keď sa po jednom pive cítiš zrazu unavene a chce sa ti spať. Spôsobuje to práve chmeľ, ktorý je veľmi účinným pomocníkom nespavosti. Flavonoidy, ktorú sú v ňom obsiahnuté, majú totiž relaxačné a sedatívne účinky. Piť alkohol pred spaním, ale nie je pre telo zdravá voľba, preto je lepšie staviť si na prírodnú cestu.

LEVANDUĽA LEKÁRSKA (Lavandula angustifolia)

Práve v relaxačných centrách často narazíš na aroma-terapie s vôňou levandule. Používa sa do kúpeľov a k masážam. Niet divu, pretože podporuje upokojenie organizmu a tiež dopomáha k lepšiemu odpočinku.

KOZLÍK LEKÁRSKY (Valeriana officinalis)

Obľúbená bylinka, ktorá sa používa pri všetkých nervových problémoch, strese, úzkosti, búšeniu srdca a s tým spojenou nespavosťou. Jej názov je odvodený od jej charakteristického „kozieho“ zápachu. Na chuť si ju teda rozhodne nedáte a preto sa nenachádza ani v našom drinku.

Premýšľali sme nad unikátnym nápojom, ktorý každému prispeje k zdravšiemu spánku. V žiadnom prípade sme nechceli používať chémiu, ktorá spôsobí vedľajšie účinky. Začali sme preto pátrať po prírodných alternatívach. Po dlhom testovaní sme vybrali ideálnu kombináciu byliniek, ktorú môžeš ochutnať aj ty. Doplnili sme naviac ďalšie prísady a vznikol z toho unikátny Good Night Drink. Presné zloženie nájdeš na našom webe. Objednaj a spoznaj s nami zdravý spánok.

Prečítajte si ďalšie články:

good night drink

zaregistrujte sa

Nechcete zmeškať žiadnu zľavu? Zaregistrujte sa do nášho newslettera.